Światło pełni bardzo istotną rolę w każdym wnętrzu, jest to bardzo istotny element który pozwala nam na ukrywanie i pokazywanie szczegółów naszego wystroju. Z pomocą odpowiedniego oświetlenia możemy w znaczący sposób wpłynąć na to, jak przestrzeń w której się poruszamy będzie wyglądać. Jednak samo oświetlenie to nie wszystko, żeby stworzyć odpowiedni klimat i nadać naszemu mieszkaniu nieprzeciętny wygląd należy zapoznać się z dostępnymi technologiami oraz wiedzieć gdzie i jak można je wykorzystać.
Poniżej znajduje się kilka ciekawych rozwiązań które sprawią że Twoje wnętrze będzie się wyróżniać.

Jednym z pierwszych zestawień wykończenia wnętrz będzie zastosowanie światła ze szkłem. Rozwiązanie to jest uniwersalne, sprawdza się praktycznie w każdym pomieszczeniu i pasuje do każdego stylu. Szkło wprowadza nowoczesność a jego odpowiednie zastosowanie sprawi, że Twoje mieszkanie będzie zawsze wzbudzało zainteresowanie wśród znajomych.
kuchnia - wykorzystanie taśmy led
Szkło idealnie znajduje swoje zastosowanie w kuchni, może zostać dowolnie spersonalizowane. To znaczy, że możemy nadać jej dowolny wydźwięk. Przykładowo ściana w kuchni może zawierać obraz lub obrazować drewnianą fakturę (jak na obrazku po lewej). Dodatkowo taka szklana płyta może zostać podświetlona, pozwoli nam to w dyskretny sposób doświetlić blat. Kolejnym atutem zastosowania szkła w kuchni jest jego praktyczność, rezygnujemy w ten sposób z stosowania fug, które z czasem tracą na walorach estetycznych, są trudne do doczyszczenia przez pory, które zatrzymują brud i tłuszcz. Szkło w tym wypadku sprawdza się idealnie. Takie wykończenie wnętrza szczególnie sprawdza się w nowoczesnym wzornictwie.

Wykorzystanie taśmy LED w pólce wszącej
Stosowanie szkła w wykończeniach stało się już standardem, znajduje ono swoje zastosowanie zarówno w meblach w roli podświetlanych szklanych półek jak i półek wolno wiszących. Odpowiednie ich podświetlenie jest idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Jest to najprostsza dekoracja którą możemy wykonać samodzielnie. Jej koszt oraz nakład pracy jest niewielki a dodanie takiego elementu do naszego wystroju z pewnością go uatrakcyjni.
Potrzebujemy zaopatrzyć się tylko w profil LED który możemy nabyć w każdym markecie budowlanym, taśmę LED, sterownik do taśm LED, nie duży zasilacz, oraz urządzenie do sterowania pilot lub router Wi-Fi. Będziemy musieli dodatkowo dokupić szklaną półkę, należy pamiętać żeby półka miała zmatowione i zaokrąglone ranty, pozwoli to na uzyskanie najlepszego efektu.
Prace należy rozpocząć od wybrania miejsca w którym ma być zainstalowana półka, pod uwagę należy wziąć lokalizację, musi ona pozwolić na proste doprowadzenie instalacji do zasilenia taśmy LED.
W profilu LED należy wywiercić dwa otwory montażowe, następnie po przeniesieniu ich na ścianę przykręcamy profil. Po doprowadzeniu instalacji, w aluminiowy profilu należy wkleić taśmę LED.
Zasilacz oraz sterownik do taśm możemy ukryć w zabudowie lub umieścić pod sufitem podwieszanym.
Nie wiesz jak dobrać zasilacz? Zobacz poradnik.

Wykorzystanie taśmy LED w blacie
Wykorzystanie taśmy LED w blacie

Należy równiez rozważyć zastosowanie szklanych płyt w roli balustrad, jest to rozwiązanie które pozwoli nam na zrezygnowanie z oświetlenia schodów, dodatkowo w dzień będzie to elegancka i bardzo subtelna ozdoba.

Wykorzystanie taśmy LED w balustradzie
Wykorzystanie taśmy LED w balustradzie
Wykorzystanie taśmy LED w balustradzie

Kolejnym ciekawym zestawieniem jest połączenie oświetlenia LED i wykończenia w drewnie, niestety tego typu rozwiązanie nie jest już tak uniwersalne jak pokazane wyżej. Zastosowanie drewna dodaje efekt surowości.
Drewno idealnie sprawdzi się do stonowanego wystroju nada także klasycznego ale ciekawego wyglądu. Drewno dodaje nie tylko walorów estetycznych ale również akustycznych. Pomieszczenie wykończone drewnem idealnie nada się do nagłośnienia, wyeliminujemy w ten sposób wszelkie odbicia dźwięku, co sprawi że stanie się on cieplejszy, czystszy i znacznie bardziej wyraźny. Wykończenie w drewnie wymaga jednak dużego nakładu pracy, bardzo ważne jest też dobranie odpowiedniego gatunku listw drewnianych, oraz odpowiednie ich przygotowanie.

ogród  - wykorzystanie taśmy LED
Wykańczając wnętrze nie można zapomnieć również o ogrodzie, w końcu to ogród zaprasza nas do wnętrza. Wykończając ogród należy zastanowić się nad tym które obiekty chcemy wyeksponować a które chcemy ukryć. Warto się już nad tym zastanowić przed rozpoczęciem prac związanych z ogrodem, pozwoli nam to już na etapie tworzenia projektu przewidzieć miejsca w które wstępnie można doprowadzić instalacje. Doprowadzenie instalacji na wstępie jest bardzo ważne, w znaczący sposób może to uprościć w późniejszym czasie instalację oświetlenia.

Zapytaj nas o indywidualny projekt instalacji!


Opisz nam swój projekt lub zostaw pole puste a zadzwonimi do Ciebie i omówimy szczegóły!

 

Dla partnerów!

Zajmujesz sie wykańczaniem wnętrz?
Chcesz zostać naszym partnerem? Sprawdź jakie wymagania musisz spełnić.